Sıkça Sorulan Sorular

Firmanızın etiketiyle satacağınız ancak fason üretimle elde edeceğiniz ürünler talep ediyorsanız, Fasonx web sitesi aracılığıyla fason işi yapan firmalara kolayca ulaşabilirsiniz. Fason üretici firmaların ilanlarını görüntüleyebilir ve üretici hakkında detaylı bilgi edinerek siparişinizi oluşturabilirsiniz. Bu sayede de fason üretici arayışınıza son verebilir ve kar markajınızı büyük ölçüde arttırabilirsiniz.

Fason üretim yapan firmalara erişmek istiyorsanız, Fasonx web sitemize giriş yaptıktan sonra ana menüde yer alan “Mağazalar” kısmına giriş yapmanız yeterlidir. Bu sayfada karşınıza pek çok farklı üretici çıkacaktır. Böylelikle fason üreticilerin verdikleri ilanları inceleyebilir ve firmanızda satmak istediğiniz ürünleri fason şekilde ürettirebilirsiniz. İlgilendiğiniz fason firmasının iletişim numaralarını kullanarak da üreticiyle bizzat görüşme sağlayabilirsiniz.

Fason üretim yapıyorsanız ve ürünlerinize çok daha hızlı şekilde alıcı bulmak istiyorsanız, Fasonx web sitemize üye olabilir ve ilan oluşturabilirsiniz. Bu sayede üretim yapmak ve ürünlerinizi toplu şekilde satın almak isteyen firmalara ulaşabilirsiniz. Ayrıca oluşturacağınız ilanların ana sayfada belirmesi için ek ödeme yapabilmeniz de mümkündür.

Tekstil sektöründe fason üretim imalathanelerine genel olarak büyük firmalar yönelecektir. Bu durumun temel nedeni gerek işgücü gerekse de malzeme maliyetlerini düşürme amacıyla gerçekleşecektir. Temel olarak bu gaye doğrultusunda firmaların hareket ettiği bilinmektedir.
Firmaların fason üretim sistemine tabi olmasından önce sözleşme yapmalarında fayda vardır. Böylelikle hem kendilerini hem de imalathanelere verdikleri malzemeleri garanti altına alacaklardır.
Fason üretimi gerçekleştiren atölyeler ve imalathaneler disiplinle çalışacağından ötürü herhangi bir gecikme söz konusu olmayacak ve firmaların takvimlerine göre hareket edilecektir.
Fason üretimin kalitesi, atölyelere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu yüzden büyük ölçekli firmaların seçim yapması evresinde titiz davranmaları ve araştırmacı tavırlarını yansıtmaları önemlidir.
Daha ucuz işgücüne ve malzeme maliyetlerine sahip bir biçimde faaliyet göstermek isteyen büyük ölçekli firmalar, fason üretim sistemine gerek duyacaklardır. Bu sayede tam da aradıkları gibi bir fiyat dengesi oluşacaktır.
Büyük firmaların ortaya koyduğu tasarımları küçük çaplı atölyelere iletmesiyle ve üretim taleplerinde bulunmasıyla beraber fason üretim sistemi ortaya çıkacaktır.
Fason üretim yapan atölyeler doğrultusunda doğru seçim yapılmadığında pek çok eksiklik ortaya çıkacaktır. Defolu ya da tasarımlara uygun olan modellere denk gelmemek için bu konuda titiz olmak gerekecektir.