Fason Üretim Nedir, Nasıl Yapılır?

Fason üretim, günümüzde firmaların en çok yaptığı işlemler arasında yer almaktadır. Fason üretim sürecini kısaca özetlemek gerekirse; bazı firmalar satışını yapacağı ürünleri kendisi üretmek yerine, farklı üretici firmalar ile anlaşma sağlayarak onların üretmesini sağlamaktadır. Ancak ürünlerin üzerindeki etiket satış yapan firmanınkidir. Bu üretim sürecine fason adı verilmekte ve yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Özellikle birden fazla ürün grubunun satışını yapan firmalar, çalışma kapasitelerini zorlamamak ve her ürünün aynı kalitede olmasını sağlayabilmek için fason üretim işi yapan firmalar ile anlaşma sağlamaktadır. Bu sayede hem satıcı hem de fason üretici kazanç elde edebilmektedir. Fason üretime örnek vermek gerekirse; bir ev eşyası firmasının koltuklarını başka bir firmaya ürettirip kendi etiketleri altında satması durumu da fason üretime girmektedir. Bu üretim şekli, hemen hemen her türlü ürün için kullanılabilmekte ve her iki tarafa da büyük katkılar sağlamaktadır.

Fason Üretim Nasıl Yapılır?

Son dönemlerde pek çok kişi ve firma, fason üretimin nasıl yapıldığına dair araştırmalar yapmaktadır. Günümüzde hemen hemen her sektörde ihtiyaç duyulan fason üretim, fason üretici ve asıl firmalar arasında yapılan anlaşmalar ile mümkün hale gelmektedir. Firmasının ürünlerini fason sistemi ile ürettirmek ve bu sayede ek imalathane masraflarından kaçınmak isteyenler, fason üretim nasıl yapılır sorusuna yanıt aramaktadır.

Fason üretimin gerçekleştirilebilmesi için birden fazla prosedür gerekmektedir. Öncelikle iyi bir fason üretici firması bulmalısınız. Fason üreticileri kolayca bulmak, ilan ve ürünleri incelemek için www.fasonx.com web adresimizi inceleyebilir ve fason üreticileri tek bir panelden görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca ilanlar ve fason üretim mağazaları sayesinde fason şekilde üretimini sağlamak istediğiniz ürünlerin seçeneklerine erişebilirsiniz.

Web sitemiz sayesinde kendiniz için ideal fason üreticilerine eriştikten sonra, bu üreticiler ile iletişime geçmeniz ve istediğiniz ürünü, adet sayısını, materyalleri ve bu gibi üretim detaylarını görüşmeniz gerekmektedir. Ayrıca asıl firma ve fason üretici arasında yapılacak anlaşma mutlaka kağıt üzerine dökülmeli ve bir sözleşme yapılmalıdır. Bu sözleşme sayesinde iki taraf için de herhangi bir mağduriyet durumu yaşanmadan fason süreci atlatılabilmektedir.

Fason Üretimin Avantajları Nelerdir?

Fason üretim sayesinde pek çok büyük firma, ürün skalasını geniş tutabilmekte ve ürünlerin üretimi için yeni imalathane ve cihaz satın almadan ve çalışana gerek kalmadan bünyesine yeni ve farklı ürünler kazandırabilmektedir. Fason üretici firmalar sayesinde mümkün hale gelen bu durum, pek çok avantajı da beraberinde getirmektedir. Siz de firmanız için fason üretim yaptırmaya başlayabilir ve istediğiniz ürünleri daha az zahmetle müşterilerinize sunabilirsiniz.

Fason üretim aşamalarını hızlandırmak ve en önemlisi güvenilir fason firmalarına hızlı şekilde ulaşabilmek için www.fasonx.com web sitemize giriş yapabilirsiniz. Bu web sitesi, fason üreticiler ile fason üretici arayan firmaları tek bir çatı altında toplamakta ve ilanlar sayesinde çok daha kolay bir şekilde uygun üreticilere erişilebilmektedir. Bu fason üretimlerin firmalara sağladığı avantajlar ise şunlardır;

  1. Fason üretim sayesinde firmanın yeni üretim cihazlarına ihtiyacı olmayacaktır.
  2. Firma, tüm ek masraflardan kaçınarak bünyesine ve müşterilerine yeni ürünler kazandırabilmektedir.
  3. Zaman kaybı yaşamadan istenilen süre zarfında istenilen ürünler hazır hale getirilmektedir.
  4. Firmalar kendi aralarında sözleşme yaptıkları için herhangi bir üretim sıkıntısı veya zaman anlaşmazlığı olmayacaktır.
  5. Fason üretici firmalara satacakları ürünleri ürettiren firmalar, kar markajı açısından da büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Bu hususlar incelendiği zaman, birden fazla kategoride çok çeşitli ürünler üretip satan firmalar, bazı ürünlerini fason sistemi ile ürettirerek büyük bir avantaj elde edebilmektedir. Siz de kendi firmanıza uygun fason üreticilere erişmek için web sitemizdeki firma ve ilanlara göz atabilir ve bu doğrultuda fason üreticiniz ile anlaşma sağlayarak üretim aşamalarına başlayabilirsiniz.

Fason Üretimin Zararları Var Mıdır?

Fason üretim her ne kadar son zamanların en çok tercih edilen üretim şekillerinden bir tanesi olsa da, bazı firma ve kişiler, fason üretime karşı bir önyargı beslemektedir. Ancak genele bakıldığı zaman birçok avantajı ile ön plana çıkan fason üretimler, hem üretici hem de asıl firmaya kazanç sağlamaktadır. Fason üretime karşı duyulan şüphenin ana nedeni ise, asıl firmanın üretim sırasında otoriterlik sağlayamamasıdır.

Fason üretim siparişi verilmesi durumunda, üretici firma direkt olarak çalışmalara başlamaktadır. Ancak bu çalışmalar, imalathanelerde gerçekleştirildiği için sipariş veren firma işleri yakından takip etmekte zorluk çeker ve bu noktada herhangi bir sorun ve aksi durum yaşanmasından çekinir. Fason üretimden kaçınılmasının en büyük nedenlerinden biri de budur.

Ancak eğer fason üretim yapan firmayı iyice araştırırsanız ve sözleşme maddelerini firmanızın yararlarına göre hazırlarsanız, herhangi bir sorun ile karşılaşmaz ve üretim sürecini yakından takip ederek fason ürünlerinizi teslim alabilirsiniz. Kısaca özetlemek gerekirse, fason üretimde genel önyargı dışında hiçbir dezavantaj bulunmamakta ve sözleşme sayesinde kolayca anlaşma sağlanabilmektedir.